Wybieramy depilator – na co zwrócić szczególną uwagę?


Pośród produktów do pielęgnacji oraz higieny, znaczną wziętością cieszą się depilatory. Zapewniają one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach wynajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz odkrywcze rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru odpowiedniego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę? Na te pytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć parę rodzajów depilatorów. To, co je odróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu znane, bo są dostępne w sklepach już od dłuższego czasu. Ich mechanizm zazwyczaj oparty jest na płytach czy też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, odblokują się i zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny wyposażony jest w lampę, jakiej zadaniem jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o różnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. To właśnie dzięki temu zapobiegamy ponownemu wzrostowi włosa. Ostatni typ, innymi słowy depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. Przez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu lub również całkowitemu zniszczeniu.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a nadmiernie wysoka moc urządzenia może być dla niektórych bolesna. Warto mieć na uwadze, iż moc zawsze należy dobrać do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest dużo bardziej czuła aniżeli ta na nogach. Nie bez znaczenia jest również dostosowanie tego parametru do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl .com, posiadają poboczną funkcję, jaką jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Zakup depilatora laserowego nie jest prostym zadaniem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie wyłącznie ceną, lecz również mocą sprzętu oraz pomocniczymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź także akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje defekty oraz walory, a my musimy dopasować je do indywidualnych wymogów.
Znaczące są też funkcje, które mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Znajdziemy m.in. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Nie bez znaczenia jest także liczba trybów pracy i regulacja mocy działania. Aby depilacja była skutecznie oraz bez problemu przeprowadzona na różnych obszarach ciała, odpowiednio jest dopasować możliwości depilatora. W pewnych sytuacjach odnajdziemy poboczne nasadki czy też głowice, jakie uczynią, że depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.

Previous Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj naszego polskiego Robinsona Crusoe
Next Medycyna estetyczna oraz najogromniejsze korzyści, które zapewnia