Wybieramy buro rachunkowe – sprawdź, co sprawdzać


Jakikolwiek przedsiębiorca prowadzący własną aktywność gospodarczą, ma obowiązek także prowadzić księgowość. Jest to skomplikowane zadanie, dlatego nieraz warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Przyjrzyjmy się, jakimi kryteriami musimy się kierować podczas tego wyboru.

Czym zajmie się biuro księgowe?
Oddanie księgowości do biura księgowego powiązane jest z przejęciem przez nie wielu obowiązków. Jednym z nich jest składanie poświadczeń, załatwianie spraw biurowych oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych. Proces nie jest karkołomny – przedsiębiorca przekazuje konieczną specyfikację do biura, a osoby w nim zaangażowane, dokonują słusznych rozliczeń. Przedsiębiorca otrzymuje informacje dotyczące tego, jakiej wysokości podatki dla państwa i składki ZUS musi zapłacić.
Osobami, jakie zwykle korzystają z biur rachunkowych, są biznesmeni z jednoosobową działalnością gospodarczą czy też mikroprzedsiębiorstwem. W innych przypadkach, w większości wypadków finansami zajmuje się księgowa. Obowiązki biura księgowego polegają m.in. na: prowadzeniu rozrachunków robotników, przygotowywanie deklaracji skarbowych, wystawianie oraz przechowywanie faktur, a także prowadzenie wykazu kosztów powiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Będzie ono też odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z urzędami.

Internetowe biuro księgowe
Opcjonalnym rozwiązaniem jest internetowe biuro rachunkowe. Zakres jego działalności jest taki sam, jak w wypadku biura stacjonarnego. To, co je wyróżnia, to fakt, iż wszystkie dokumenty przekazywane są drogą elektroniczną. To właśnie dzięki temu mamy stały dostęp do swojej dokumentacji oraz w każdej chwili wolno ją wydrukować. Korzystanie z tego rozwiązania jest niezwykle łatwe, gdyż kontaktować się z pracownikami można za pomocą aplikacji internetowych. W ten sam sposób przekazujemy wszelkie dokumenty, które są niezbędne do rozliczeń finansowych.
To, co wyróżnia biura księgowe online, to ich przydatna cena, która cyklicznie bywa niższa niż usługi stereotypowego biura. Pomocnym pozytywem jest oszczędność czasu, jaki należałoby poświęcić na dostarczenie niezbędnej dokumentacji.

CO sprawdzać przy selekcji biura księgowego?
Wybór dobrego biura rachunkowego nie jest prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod szczególną uwagę parę istotnych składników. Jednym z nich jest cena oferowanych usług. W tym celu dobrze będzie zrobić rozeznanie, jakie są obowiązujące ceny i co one obejmują. Porządnie jest odwiedzić witrynę internetową danego biura, np. polecanego https://eabakus.pl , w jakim miejscu odnajdziemy wyliczone usługi i ich ceny. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać propozycję, która w największym stopniu nam pasuje.
Nie bez znaczenia są opinie innych kontrahentów. Często odkryć je wolno na różnorodnego rodzaju portalach lub też forach internetowych.To właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie wiedzieć, czego się spodziewać po danym miejscu oraz jego pracownikach.
Dla dużej grupy biznesmenów istotne jest, czy biuro jest w stanie reprezentować go przed urzędami. Związane to jest z możliwością podpisania pełnomocnictwa, to właśnie dzięki czemu nie będzie konieczne odwiedzanie biura zawsze wtedy, gdy zajdzie niezbędność podpisywania dokumentu urzędowego. Pełnomocnictwo oznacza również zgodę na występowanie przed instytucjami oraz urzędami w imieniu właściciela firmy.

Previous Jakim sposobem bez problemów zorganizować przyjecie ślubne?
Next Nowoczesne fronty meblowe do Twojego mieszkania