W jaki sposób działają czytniki kodów?


Czytniki kodów to urządzenia, z którymi do czynienia mamy każdego tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jakikolwiek zakupiony przez nas produkt ma, bądź powinien mieć kod kreskowy, który zawiera zrozumiałe dla kasy czy też komputera wiadomości o nim. Niewiele jednak osób wie na jakiej zasadzie działania opiera się czytnik kodów.

Prosta instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Działanie czytników opiera się po największej części na wpływaniu czerwonego światła. Przekazywane światło laserowe pada na lustro, jakie z kolei kreuje wiązkę światła spadającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego oraz powraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęsłego lustra (odnajdującego się w urządzeniu) i przenika do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, jakie zostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas oraz systemów.

Czytnik kodów – rodzaje
Rynek ma dwa nadrzędne czytniki kodów, które używane są w branżach dystrybucyjnych. Najpopularniejszym oraz zwykle używany jest czytnik kodów bezprzewodowy. Działa on dzięki użytkowaniu działania fal radiowych czy też przez standardowe połączenie bluetooth. Są sporo bardziej mobilne niż przewodowy skaner kodów, ponieważ w trakcie jego użytkowania nie przeszkadzają żadne kable i można poruszać się z nim po znacznych magazynach czy hurtowniach. Przewodowy skaner kodów gwarantuje dokładne odczytanie kodów znajdujących się na produkcie oraz dedykowany jest właściwie do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w drobnych sklepach, butikach itp. Należałoby kupować skanery wypróbowanej jakości, czyli na przykład takie jak oferuje marka Hardware for Business. W punkcie sprzedaży można odkryć zarówno skanery przewodowe oraz bezprzewodowe wysokiej jakości oraz w dobrej cenie.

W jaki sposób kiedyś radzono sobie z identyfikowaniem towarów?
Na przestrzeni lat świat poszedł silnie do przodu dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, jaka umożliwiłaby identyfikowanie artykułów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz niemało cięższy. Pewnie żądał on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to względnie oryginalny wynalazek, jednak przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora produktów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało dużo swoich wad. By odczytać kod artykuł należało przyłożyć niezmiernie blisko czytnika, niemniej jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić wiadomości o produkcie nawet z paru metrów zaledwie w parę sekund.

Wersja czytnika a branża dystrybucyjna
W zależności od specjalizacji powinno wykorzystywać się przeróżne skanery kodów. Zdecydowanie przewodowy skaner kodów będzie przeznaczony mniejszym firmom czy też kasom, które nie zmieniają swojego położenia. Przewodowe skanery są nieco tańsze i odpowiednio sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to profesjonalny artykuł do pokaźniejszych firm bądź hurtowni, jakie zajmują się dystrybucją artykułów oraz muszą porządnie orientować się w ich identyfikacji. Są wygodne, poręczne, lekkie i pokazują wiadomości o produkcie w parę sekund.

Previous Panele Winylowe - cieńsze - tylko 5mm i odporne na zalania
Next Zdrowie i pyszne przetwory przygotowywane z wykorzystaniem starodawnych receptur