Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj naszego polskiego Robinsona Crusoe


Cudze sławicie, swego nie znacie – słowa te dalej są bardzo aktualne. Choć większość z nas zna oraz szanuje sobie pasjonujące historie Robinsona Crusoe, to krajowa seria powieści o zuchwałym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w dużej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a po pewnym czasie jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” oraz „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, słynnego reportażystę, przyrodnika i prozaika. Przygoda Johna Bobra jest zainspirowana autentycznymi asumptami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódź z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność Polaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak aktualnie wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak interesująca seria powieści dobitnie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak i komercyjnym. Niesamowite przygody Johna Bobra to materiał, który nienagannie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd pomysł na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc błyskotliwą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom pamiętnych wrażeń, wzbudzając podziw oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Z jakiego powodu projekt Biały Jaguar przyciągnie widzów?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało intrygującej normalności, pracy, szkole oraz innych zobowiązaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to totalnie inny świat, który można ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Historia ta mieści w sobie wszystko, czego można wyczekiwać od prozy podróżniczej – zwroty akcji, uniesienia oraz świat tubylców, w jaki wolno się zagłębić. Projekt Biały Jaguar sprawia, iż wersja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej możliwa. Warto zatem zaciekawić się tym nadzwyczaj atrakcyjnym projektem, jaki bez negowania okaże się przebojem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – dzielnego Polaka, który zwiedził świat!

Niesamowite wyjazdy Johna Bobra bez zaprzeczania dostarczą publiczności co niemiara świetnej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o odważnym oraz dzielnym poszukiwaczu przygód, opisująca barwny świat tubylców i ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika przyroda, indiańscy wojownicy oraz poszukiwanie skarbów – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje urzekających wątków.
Warto oznaczyć, że figura Johna Bobra jest jedynie luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, dlatego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć wspaniałe przygody w tropikach. Adaptacja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nową widownie oraz zwiększy jego popularność, jakkolwiek też przedstawi tę opowieść starym entuzjastom w innowacyjnej formie.

Zobacz więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar

Previous Alternatywa dla treningów do formowania sylwetki
Next Wybieramy depilator - na co zwrócić szczególną uwagę?